پرسمان، وبگاهی موفق برای پاسخگویی به پرسش‌های جوانان

پرسمان، وبگاهی موفق برای پاسخگویی به پرسش‌های جوانان

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، وبگاه «پرسمان» از وبگاه‌های خواندنی و مفید در حوزۀ پاسخگویی به دغدغه‌ها و پرسش‌های فکری و اعتقادی دانشجویان و جوانان است. اداره مشاوره و پاسخ وابسته به معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگى مقام معظم رهبرى در دانشگاه ها، با بهره‌گیرى از فرهیختگان حوزه و دانشگاه در این وبگاه زمینه مناسبى را فراهم ساخته تا جوانان بتوانند پرسش‌های خود را بدون دغدغه مطرح كنند و جواب‌هاى مناسب دریافت نمایند. مهم‌ترین هدف این وبگاه تسهیل ارتباط با دانشجویان جهت حل مشكلات فکری، روحى، معنوى و ارتقاء قدرت تحلیل و استدلال در میان آنان است.

قرآن و حدیث، تاریخ و سیره، مهدویت، سیاسی و اندیشه سیاسی، کلام و دین پژوهی، اخلاق و عرفان، ادیان و مذاهب، اجتماعی فرهنگی، احکـام و فلسفه احکام، روانشناسی و مشاوره، مسائل و حقوق زنان و... از جمله موضوعاتی هستند وبگاه پرسمان پرسش‌های مربوطه به آنان را پاسخ گفته است.
 
کافی‌ست کاربری که پرسشی دارد به این وبگاه مراجعه کند، روی بخش «سوال دارم» کلیک کند و پرسش خود را برای کارشناسان متخصص وبگاه پرسمان درج کند. پس از ثبت پرسش، وبگاه به صورت خودکار پرسش‌های مشابهی که پیش از این ارسال شده‌اند و پاسخ گرفته‌اند را در اختیار کاربر قرار می‌دهد، تا در صورت تکراری بودن پرسش، همان لحظه پاسخ خود را دریافت کند. در غیر این‌صورت، کاربر پرسش تازه را ثبت می‌کند و در اسرع وقت پاسخ آن را دریافت می‌کند. همچنین تمامی پاسخ‌ها تفصیلی، مستند و با بیانی روان و همه‌فهم نوشته می‌شوند.
 
 
 
 
برای مثال، یکی از آخرین پرسش‌وپاسخ‌های وبگاه پرسمان را در ادامه مشاهده می‌کنید:
 
پرسش: سلام، خسته نباشین، ایا در زمان جنگ ایران و عراق بعد از سوم خرداد که خرمشهر ازاد شد، مناطق دیگری از ایران در دست دشمن بود، که حضرت امام خواستار ادامه جنگ شد؟

پاسخ: فتح خرمشهر به عنوان یک حادثه تاریخی و سرنوشت‌ساز، پایان‌بخش دوره اول جنگ است و....

جهت مشاهده پاسخ کامل اینجا کلیک نمایید.

کلمات کلیدی
تهیه کننده:

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *